21 Temmuz 2013 Pazar

fasülye terapisi :)


Yaz gelince günümüz hep sokaklarda artık...Bizde tatilden sonra adapte olamadık galiba hala. Tabiki hala fiziktedaviler ve havuz devam ediyor ama diğer evde yaptıklarımızda tık yok :) 

arada fırsat buldukça ve evde durdukça bişiler yapıyoruz tabiki. Balkon terapilerine ağırlık verdik haliyle. Genellikle oğlan öğle uykusundayken hazırlıyorum o gün ne yapcaksak. 
Duyu bütünlüğünün vazgeçilmezi bakliyatlar. Normalde de farklı bakliyatları farklı kaselere koyarak çok oynuyoruz bakliyatlarla.


Bu sefer suyun içine koyduk bakliyatlarımızı. Elleriyle fasülyeleri toplamaya çalışırken suyu hissederekte daha fazla uyaran almış alıyor. Hem suyun içinde yakalaması daha zor oluyorBizimki bayıldı bununla oynamaya.

Ben fasülyeleri suyun içinde balkonda unutmasaymışım daha iyi olurmuş ama :) 3 günün sonunda utanmasam fasülyelerinde resminide çeker koyardım :)

Biz bu suyun içine tüm oyuncaklarımızı koyarakta deniyorum. Bir de lego gibi falan böyle suyun üstünde yüzen şeylerle daha güzel bir oyun oluyor onları yakalamaya çalışırken daha çok eğleniyor...

Sizede iyi eğlenceler diliyorum.

4 yorum:

 1. maşallah yavrusuna yaa:))biz de kuru üzüm,normal üzüm ve bilyelerle yapıyoruz sulu olanları.tavsiye ederim.içinden yakalamaya çalışıyo.yakalayabildiğini(bilye hariç)ağzına atıyo...nuray ve kerem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuru üzüm çok mantıklı gerçekten hem yüzerde suyun üstünde hemde ince motor :)) teşekkürler yapınca resimlerini koyarım ...

   Sil
 2. Aytül'ün blogunda gezinirken biranda burada buldum kendimi,ilk kez okuyorum yazdıklarınızı ve yaptıklarınıza uğraşlarınıza hayran kaldım diyebilirim.
  Blogta her yazı ayrı keşif gerçekten,
  Bu şekilde sadece terapiye ihtiyaç duyan çocuklar için değil tüm çocuklar için aslında evde zaman zamana ihtiyaç duyabilecek pratik çözümler üretmişsiniz
  tebrikler
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aytül le yüz yüze tanışamasak bile aynı yolda yürüyoruz...
   Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim size ve sizi buralara sürüklediği için kucukkirmizipabuclar.blogspot.com a
   Umarım terapiye ihtiyacı olanların birazda olsa işine yarayıp diğerlerindede ufakta olsa farkındalık yaratır bloğum...
   Sevgiler....

   Sil